specjalistyczna odzież
od projektu do akcji

Ubranie strażackie specjalne PLATINUM

Ubranie strażackie specjalne PLATINUM jest ubraniem dwuczęściowym, składającym się z kurtki oraz spodni. Kurtka długości ¾ zachodzi ok. 20cm na spodnie. Ubranie spełnia wymagania dla odzieży ochronnej użytkowanej podczas działań walki z ogniem oraz czynności z tym związanych tj. prace ratunkowe i pomoc podczas katastrof. Dzięki ergonomicznym rozwiązaniom konstrukcyjnym i zastosowaniu najwyższej jakości materiałów zapewnia maksymalny komfort użytkowania, niepalność, wodoszczelność i paroprzepuszczalność.

Wykonane z układu materiałów:

  • tkanina wierzchnia aramidowa Nomex® o masie powierzchniowej 195 g/m2 lub 230 g/m2
  • membrana BW 525 – dzianina aramidowa z powleczeniem PU,
  • warstwa termoizolacyjna DMV 215 – dzianina aramidowa przepikowana z podszewką.

Ubranie jest wyposażone w elementy odblaskowe i fluoroscencyjne wykonane z trudno zapalnych taśm spełniających wymagania EN 20471 oraz napisy STRAŻ.

Alternatywnie na wysokości barków i/lub łokci w kurtce oraz na wysokości kolan w spodniach mogą być naszyte wzmocnienia z dzianiny aramidowej powleczonej trudnopalną powłoka silikonową.

Posiada certyfikat oceny typu WE nr 16 – A/2007/PPE/1435 wydany przez Instytut Włókiennictwa potwierdzający spełnienie norm PN-EN 13688:2013 oraz PN-EN 469:2008 – poziom 2 normy.

Posiada Świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP w Józefowie nr 1414/2012.